אודות גיידסטאר ישראל

גיידסטאר ישראל הוא האתר המרכזי לחיפוש מידע אודות עמותות בישראל. באתר אנו מציגים מידע רשמי מתוך מאגרי רשם העמותות אודות כל העמותות בישראל, לצד מידע נוסף, עשיר ו"צבעוני", אותו בחרו העמותות עצמן להעלות לאתר. חיבור זה יוצר את מאגר המידע המקיף והאיכותי ביותר אודות ארגוני החברה האזרחית בישראל, ומעניק נוכחות אינטרנטית למכלול העמותות הפעילות בארץ – לגדולות והמבוססות ביותר, אך גם לאלפי עמותות קטנות שעד כה לא זכו לנצל מדיום זה.

המטרה בהקמת מאגר מידע זה היא בראש ובראשונה ליצור שקיפות ציבורית בהתנהלות העמותות בישראל. כל מי שיש לו עניין בעמותות: תורמים, מתנדבים, ספקים ולקוחות יכולים לגלוש ולמצוא מידע רשמי שדווח לרשם העמותות אודות צורת ההתנהלות של כל עמותה פעילה בישראל. חשובה לא פחות היא החשיפה לה זוכות העמותות, גדולות כקטנות באינטרנט. חשיפה זו תעודד תורמים ומתנדבים כמו גם שיתופי פעולה בין עמותות מתוך כוונה לחזק את המגזר השלישי בישראל ולהפוך אותו לנגיש יותר עבור כולם.

גיידסטאר עצמו הוא פרויקט שאיננו למטרת רווח, אשר מפותח על ידי גורמים פילנתרופיים וממשלת ישראל, וככזה הוא פועל מתוך המגזר השלישי ולמענו, מתוך אמונה שהשקיפות הציבורית היא אמצעי חשוב לפיתוח מגזר זה. אנו רואים חשיבות גדולה בהבאת המידע כמות שהוא, ללא עמדה שיפוטית. בחירה זו מאפשרת לנו להתרכז בהצגת מירב המידע העדכני לגולשים, בפורמט דיגיטלי קל ונוח לחיפוש על כל עמותה ועמותה פעילה במדינת ישראל.

כל הארגונים המופיעים באתר אינם משלמים עבור היכללות בו, והעיון בכל אחת מהרשומות שלנו ניתן בחינם ולכולם. יתרה מזאת, גיידסטאר משמש אמצעי חשוב עבור קרנות ותורמים לאיסוף מידע אודות עמותות וקבלת החלטות לגבי מתן תרומות ומענקים, והוא מתוכנן כדי לעזור לעמותות בגיוס כספים ומשאבים אחרים.

גיידסטאר ישראל מוקם בשיתוף פעולה מלא עם ארגון GuideStar International (גיידסטאר בינ"ל) אשר שם לו למטרה להאיר את פעילות הארגונים ללא מטרת רווח ברחבי העולם, על מנת לאפשר תקשורת טובה יותר בין הארגונים לבין תורמים, מתנדבים, בעלי עניין ובין הארגונים השונים לבין עצמם.

גיידסטאר ישראל הוא פרויקט משותף למשרד המשפטיםיד הנדיב וג'וינט ישראל ומופעל על ידי חברת NPTech – טכנולוגיות למגזר השלישי בע"מ (חל"צ).

למידע נוסף אתם מוזמנים לעיין בעמוד השאלות הנפוצות או ליצור איתנו קשר.